Jak wygląda zabieg endermologii?

Endermologia to zabieg, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic dziwnego – szczupła, wymodelowana sylwetka to marzenie wielu osób, a możliwość osiągnięcia jej w całkowicie bezbolesny, a wręcz przyjemny sposób, jest kuszącym rozwiązaniem. Co o zabiegu wyszczuplającym w kombinezonie powinna wiedzieć osoba, która się na niego wybiera? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Zabieg endermologii lpg alliance w kombinezonie wykonywany głowicą

Zabieg wyszczuplający w kombinezonie – jak przebiega?

Zabieg endermologii lpg alliance często porównywany jest do masażu. Faktycznie – zarówno sposób wykonywania zabiegu, jaki i odczucia, które towarzyszą osobie poddawanej zabiegowi, są bardzo zbliżone do tych, jakich możemy doświadczyć w gabinecie masażu. Wszystko rozpoczyna się od krótkiej konsultacji, podczas której kosmetolog wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie zostaniemy poproszeni o założenie specjalnego stroju. Z tego powodu zabieg endermologii często określany jest jako zabieg odchudzający w kombinezonie.

Kluczową rolę odgrywa specjalna głowica sterowana komputerowo. Jest ona wyposażona w dwie niezależne rolki i komorę ssącą, głowica została dodatkowo wzbogacona o zmotoryzowaną klapkę. Dotychczas głowice zabiegowe wyposażone były w trzy zróżnicowane ruchy, dzięki zastosowaniu nowego patentu zmotoryzowanej rolki i klapki ruchy te zamieniono na prosty system styku głowicy ze skórą i ma to znaczący wpływ na odczucia podczas zabiegu. Kosmetolog powoli przesuwa głowicę po ciele, aby pod wpływem podciśnienia skóra mogła być delikatnie wciągana pomiędzy wałki. Powoduje to pobudzenie metabolizmu komórek znajdujących się w skórze, a w konsekwencji jej ujędrnienie oraz redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Nie należy obawiać się, że zabieg wyszczuplający w kombinezonie będzie źródłem bólu czy nieprzyjemnych odczuć. To czas relaksu i odpoczynku, a w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość regulacji podciśnienia, aby zmniejszyć siłę, z jaką skóra jest zasysana. Całość zabiegu trwa od 30 do 40 minut.

Zabieg odchudzający – w kombinezonie Twoja skóra jest bezpieczna

Wiele osób zastanawia się, jaką rolę w zabiegu endermologii lpg alliance pełni kombinezon. To tzw. endermowear. Musi on ściśle przylegać do ciała, aby uniknąć wciągania go do komory ssącej urządzenia lub powstawania fałdów, które utrudniałyby poruszanie głowicą. Strój zapewnia jednak pełną swobodę ruchów i nie uciska ciała. Intymne części ciała zostają całkowicie zasłonięte, gdyż w tych miejscach kombinezon jest nieprzezroczysty. Przeprowadzanie zabiegu na ciało w kombinezonie chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia, a dzięki temu eliminuje ryzyko jej podrażnienia, szczypania czy uszkodzeń mechanicznych. Takie odizolowanie sprawia, że nawet przy maksymalnej mocy urządzenia osoba poddawana zabiegowi nie będzie odczuwał dyskomfortu.

Nie tylko zabieg na ciało w kombinezonie

O ile zabieg na ciało w kombinezonie to konieczność, o tyle nie jest on wymagany w przypadku, gdy obszarem zabiegowym jest twarz. Wykorzystuje się wówczas głowicę o mniejszym rozmiarze, tak aby możliwe było wykonanie precyzyjnego masażu nawet w trudnodostępnych okolicach twarzy. Zmniejszone podciśnienie powoduje, że zabieg jest delikatny i w pełni bezpieczny dla skóry.

Zabieg odchudzający w kombinezonie to skuteczny sposób na pozbycie się wielu niedoskonałości skóry. Zabieg Endermologii lpg Alliance to innowacyjna metoda najnowszej generacji, dzięki której w naturalny sposób  reaktywujemy metabolizm komórek, endermologia lpg alliance działa również na redukcję tkanki tłuszczowej, czy ujędrnienie skóry.  Dlatego, jeśli szukasz profesjonalnego zabiegu, który pozwoli na naturalne i bezinwazyjne wymodelowanie sylwetki, warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu kosmetologii.