Czy zabiegi na cellulit działają?

Nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej potocznie nazywamy cellulitem. To niedoskonałość skóry, która dotyka wielu kobiet już po 40. roku życia. Rozwiązania problemu można szukać między innymi w medycynie estetycznej. Co warto wiedzieć o skuteczności zabiegów antycellulitowych i które z nich są najpopularniejsze?

Zabiegi antycellulitowe

Dieta, ćwiczenia, tabletki, kosmetyki, peelingi z soli morskiej, masaż szczotką na sucho – z cellulitem możemy walczyć na różne sposoby, ale wciąż jednym z najskuteczniejszych są zabiegi antycellulitowe. Ich domeną są także szybkie efekty, gdyż pierwsze pozytywne zmiany zwykle widać już po kilku zabiegach. Choć wiele osób wciąż kojarzy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jako bolesną ingerencję w skórę, warto wiedzieć, że w tym zakresie dokonał się ogromny postęp. Obecnie mamy do wyboru szereg zabiegów antycellulitowych, które nie tylko nie bolą, ale wręcz są przyjemne.

Jaki zabieg antycellulitowy jest najskuteczniejszy?

Szukając odpowiedzi na to pytanie warto pamiętać, że wiele zależy od stopnia zaawansowania naszego cellulitu. W wielu opracowaniach naukowych znajdziemy 4-stopniową klasyfikację i, jak nietrudno się domyślić, walka z cellulitem najcięższego stopnia będzie wymagała zastosowania innych środków, niż próba zniwelowania cellulitu, który dopiero zaczyna się pojawiać. Od zaawansowania zależy też to, jak dużą serię zabiegów trzeba wykonać, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Kolejna sprawa to przyczyny powstania cellulitu. Trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze wynika on z naturalnych procesów starzenia się skóry, a – przykładowo – z zaburzeń hormonalnych czy błędów dietetycznych. W takich przypadkach w celu osiągnięcia zadowalającego rezultatu koniecznym może okazać się wdrożenie dwutorowego leczenia, w którym zabieg antycellulitowy spełni oczywiście bardzo ważną rolę, pomagając szybciej wyjść z problemu.

Zabiegi antycellulitowe, które przynoszą rezultaty

Wybór zabiegu zawsze powinien być skonsultowany z kosmetologiem. W gabinecie kosmetologii estetycznej w Rzeszowie – DeniMal możemy znaleźć trzy rodzaje zabiegów antycellulitowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem klientek:

  • Zabieg endermologii – to zabieg, w którym cellulit redukowany jest poprzez masaż wykonywany specjalnym urządzeniem. Sesja kilku zabiegów w przyjemny sposób pozwoli pozbyć się cellulitu, a przy okazji zredukować tkankę tłuszczową.
  • Karboksyterapia – do uzyskania zauważalnego efektu wystarczy już kilka zabiegów, podczas których lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadzi dwutlenek węgla do tkanek, aby pobudzić je do regeneracji.
  • Mezoterapia igłowa – to zabieg, w którym poprzez delikatne nakłucia skóry wprowadza się w jej głąb kwas hialuronowy lub koktajle witaminowe.

Prawidłowo dobrany i przeprowadzony zabieg antycellulitowy potrafi zdziałać cuda. Świadczy o tym również sama ich popularność. Jeśli chcesz zadbać o swój wygląd i szukasz fachowego wsparcia, warto skorzystać z profesjonalnego gabinetu kosmetologii estetycznej. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *