Henna

Wiele osób marzy o wyrazistych brwiach czy rzęsach, których piękny efekt będzie utrzymywał się przez długi czas. Z pomocą przychodzi henna, czyli innowacyjny zabieg, który pozwala naturalnie podkreślić brwi oraz rzęsy.

W DeniMal wykonujemy zarówno hennę brwi, jak i rzęs.

Na czym polega zabieg henny?

Piękne, wyraziste rzęsy oraz perfekcyjny łuk brwiowy doskonale modelują twarz, oraz nadają wyrazistości spojrzeniu. Perfekcyjne brwi oraz rzęsy sprawiają, że twarz nabiera charakteru.

Jeśli chcesz podkreślić naturalny kształt swoich brwi, zlikwidować ubytki czy odżywić swoje włoski to zabieg henny jest doskonałym rozwiązaniem.

Henna polega na farbowaniu brwi oraz rzęs za pomocą specjalistycznego preparatu pochodzenia roślinnego. Henna doskonale podkreśla kolor włosków, a także dogłębnie je odżywia.

Efektami henny można cieszyć się nawet przez kilka tygodni. Systematyczne wykonywanie henny brwi oraz rzęs przyczynia się do poprawy jakości włosa.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z klientką, by ustalić czy nie ma żadnych przeciwskazań. Dodatkowo podczas wywiadu klientka przedstawia nam swoje oczekiwania, by efekt był jak najbardziej zadowalający.

Henna brwi i rzęs–opis zabiegu

Henna zabieg składa się z kilku etapów i jest on niezwykle szybki. Na samym początku razem z klientką dobieramy odpowiedni kolor barwnika. Następnie okolicę brwi oraz rzęs zabezpieczamy tłustym kremem, bądź wazeliną, by ich nie zabarwić.

Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie wcześniej przygotowanej mieszanki henny. W tym celu używamy specjalistycznych patyczków oraz szczoteczek, by jak najdokładniej nałożyć hennę.

Hennę pozostawia się na kilka minut, by odpowiednio zafarbowała włoski. Następnie zmywa się ją za pomocą wacików.

Henna brwi i rzęs – efekty

Efekty henny widoczne są od razu po wykonanym zabiegu. Henna:

 •  przyciemnia oraz wzmacnia włoski; jest w pełni bezpiecznym zabiegiem;
 • może utrzymywać się od 3 do 4 tygodni;
 • odbudowuje brwi;
 • jest wodoodporna.

Bardzo ważne jest, by dobrać hennę zgodnie z typem swojej urody oraz oczekiwaniami. W naszym gabinecie dobieramy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej z naszych klientek.

Jeśli zastanawiasz się czy henna brwi oraz rzęs to odpowiedni zabieg dla Ciebie, to skontaktuj się z nami. Nasze specjalistki odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Henna brwi i rzęs-wskazania oraz przeciwskazania

Henna pozwala na uzyskanie długotrwałej i bardzo efektownej koloryzacji brwi oraz rzęs.

Henna brwi oraz rzęs to zabieg, który zalecany jest przede wszystkim osobom:

 • chcącym przyciemnić swoje brwi oraz rzęsy;
 • które na co dzień nie mają dużo czasu bądź nie lubią wykonywać klasycznego makijażu brwi oraz rzęs;
 • chcącym zniwelować widoczne ubytki brwi.

Henna to zabieg, który doskonale sprawdzi się przed wyjazdem na wakacje czy przed ważnym wydarzeniem. Dzięki hennie Twoje brwi oraz rzęsy będą wyraziste oraz odpowiednio wzmocnione.

Mimo że henna to w pełni bezpieczny zabieg, to istnieje kilka przeciwskazań do jego wykonania. Przeciwskazaniami tymi są:

 • uszkodzenia oraz otarcia naskórka w miejscach, w których będzie wykonywany zabieg;
 • choroby oka, takie jak: jęczmień, zapalenie spojówek;
 • uczulenie na któryś ze składników henny;
 • świeże rany w okolicach oka oraz brwi.

Henna brwi oraz rzęs – pielęgnacja po zabiegu

Aby efekt wyrazistych, przyciemnionych brwi oraz rzęs utrzymywał się jak najdłużej bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim należy unikać moczenia brwi oraz rzęs przez około 12 godzin od ich farbowania. Dodatkowo należy unikać kosmetyków na bazie olejów, które mogą przyczynić się do blaknięcia koloru.

Warto również przez pewien czas unikać promieni słonecznych. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, efekt henny będzie utrzymywał się przez naprawdę długi czas.

Henna brwi i rzęs – cena zabiegu

Cena henny uzależniona jest przede wszystkim, od tego czy zabieg będzie wykonywany tylko na brwiach czy także na rzęsach. Henna utrzymuje się długi czas, dzięki czemu klienci mogą przez kilka tygodni cieszyć się pięknym wyglądem brwi oraz rzęs. 

Czas trwania

30-45 minut

Cennik

Henna

Henna brwi

50zł

Henna komplet (brwi+rzęsy)

70zł

* W cenę wliczona jest regulacja.